393MWR250K
5S-393MWR250K
393MWR250K
CAP FILM 0.039UF 250VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MWR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.236 Dia x 0.453 L (6.00mm x 11.50mm) |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | - |
| Features: | General Purpose |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)