35ST684MA23216
5S-35ST684MA23216
35ST684MA23216
CAP FILM 0.68UF 20% 35VDC 1206
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PMLCAP? |
| Tolerance: | 0.68??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Acrylic |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1206 (3216 Metric) |
| Termination: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Lead Spacing: | 0.055 (1.40mm) |
| Applications: | - |
| Features: | - |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)