35MU473MZ12012
5S-35MU473MZ12012
35MU473MZ12012
CAP FILM 0.047UF 20% 35VDC 0805
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:PMLCAP?
Tolerance:0.047??????F
Voltage Rating - AC:??????20%
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):Acrylic
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):0805 (2012 Metric)
Termination:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Lead Spacing:0.047 (1.20mm)
Applications:-
Features:-
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP