35MU225MC14532
5S-35MU225MC14532
35MU225MC14532
CAP FILM 2.2UF 20% 35VDC 1812
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:PMLCAP?
Tolerance:2.2??????F
Voltage Rating - AC:??????20%
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):Acrylic
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1812 (4532 Metric)
Termination:0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Spacing:0.063 (1.60mm)
Applications:-
Features:-
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP