35MU105MB13225
5S-35MU105MB13225
35MU105MB13225
CAP FILM 1UF 20% 35VDC 1210
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PMLCAP? |
| Tolerance: | 1??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Acrylic |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1210 (3225 Metric) |
| Termination: | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.063 (1.60mm) |
| Applications: | - |
| Features: | - |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)