335HC5750KR
5S-335HC5750KR
335HC5750KR
CAP FILM 3.3UF 10% 750VAC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HC5 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 750V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1 mOhm |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 3.150 Dia (80.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.819 (71.60mm) |
| Termination: | Screw Terminals |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | Conduction Cooled; High Pulse |
| Features: | DV/DT |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)