334PPB630K
5S-334PPB630K
334PPB630K
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.260 L x 0.591 W (32.00mm x 15.00mm) |
| Termination: | 0.965 (24.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |
| Features: | Commutation; High Pulse |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)