334MMR630K
5S-334MMR630K
334MMR630K
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MMR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.669 (17.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |
| Features: | General Purpose |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)