333PPA252KG
5S-333PPA252KG
333PPA252KG
CAP FILM 0.03UF 2.5KVDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPA |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2500V (2.5kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 20 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 Dia x 1.142 L (18.00mm x 29.00mm) |
| Applications: | - |
| Features: | DC Link |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)