333MWR630K
5S-333MWR630K
333MWR630K
CAP FILM 0.033UF 630VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MWR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.295 Dia x 0.807 L (7.50mm x 20.50mm) |
| Applications: | - |
| Features: | General Purpose |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)