333MPW630K
5S-333MPW630K
333MPW630K
CAP FILM 0.03UF 10% 630VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MPW |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.335 Dia x 0.807 L (8.50mm x 20.50mm) |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | - |
| Features: | DC Link |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)