333MKP275K
5S-333MKP275K
333MKP275K
CAP FILM 0.033UF 10% 310VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MKP |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.366 (9.30mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |
| Features: | EMI |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)