Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 32FB4406A-F
32FB4406A-F
5S-32FB4406A-F
32FB4406A-F
CAP FILM 6UF 10% 440VAC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:MPF
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:440V
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 70??????C
Package / Case:Chassis Mount
Size / Dimension:Requires Holder/Bracket
Height - Seated (Max):Radial
Termination:Can
Lead Spacing:2.156 L x 1.313 W (54.76mm x 33.35mm)
Applications:Lip
Features:2.440 (61.98mm)
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP