305PMB700KBP0
5S-305PMB700KBP0
305PMB700KBP0
CAP FILM 3UF 10% 700VDC CHAS MT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PMB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 420V |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2.1 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 1.673 L x 1.299 W (42.50mm x 33.00mm) |
| Termination: | 1.772 (45.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | - |
| Features: | DC Link |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)