305PHB400K4H
5S-305PHB400K4H
305PHB400K4H
CAP FILM 3UF 10% 400VDC RAD 4LD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PHB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 2.9 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.260 L x 0.709 W (32.00mm x 18.00mm) |
| Termination: | 1.299 (33.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |
| Features: | High Frequency |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)