254HC2800K2CM6
5S-254HC2800K2CM6
254HC2800K2CM6
CAP FILM 0.25UF 800VAC CHAS MT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HC2 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 0.9 mOhm |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Size / Dimension: | 2.677 L x 1.181 W (68.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.193 (30.30mm) |
| Termination: | Threaded |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | Conduction Cooled; High Pulse |
| Features: | DV/DT |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)