225P47492YD3
5S-225P47492YD3
225P47492YD3
CAP FILM 0.47UF 10% 200VDC RAD
| Series: | Orange Drop? 225P |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 140V |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 1.250 L x 0.500 W (31.75mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.830 (21.10mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.720 (18.30mm) |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)