16ST226MD35750
5S-16ST226MD35750
16ST226MD35750
CAP FILM 22UF 20% 16VDC 2220
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:PMLCAP?
Tolerance:22??????F
Voltage Rating - AC:??????20%
Voltage Rating - AC:-
Dielectric Material:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):Acrylic
Operating Temperature:Metallized
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2220 (5750 Metric)
Termination:0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Lead Spacing:0.102 (2.60mm)
Applications:-
Features:-
Related special
  • TE Connectivity
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • In stock
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • Molex
  • Hand Crimp Tool JHTR1031C
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors