16MU335MB33225
5S-16MU335MB33225
16MU335MB33225
CAP FILM 3.3UF 20% 16VDC 1210
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | PMLCAP? |
| Tolerance: | 3.3??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Acrylic |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1210 (3225 Metric) |
| Termination: | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.087 (2.20mm) |
| Applications: | - |
| Features: | - |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors