16MU106MC44532
5S-16MU106MC44532
16MU106MC44532
CAP FILM 10UF 20% 16VDC 1812
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PMLCAP? |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Acrylic |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1812 (4532 Metric) |
| Termination: | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) |
| Lead Spacing: | 0.110 (2.80mm) |
| Applications: | - |
| Features: | - |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors