153PPB102K
5S-153PPB102K
153PPB102K
CAP FILM 0.015UF 10% 1KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PPB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.591 (15.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |
| Features: | Commutation; High Pulse |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors