153MWR630K
5S-153MWR630K
153MWR630K
CAP FILM 0.015UF 630VDC AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MWR |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Axial |
| Height - Seated (Max): | 0.256 Dia x 0.571 L (6.50mm x 14.50mm) |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | - |
| Features: | General Purpose |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors