135LC4900K5LM8
5S-135LC4900K5LM8
135LC4900K5LM8
CAP FILM 1.32UF 900VAC CHAS MT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LC4 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 0.3 mOhm |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Size / Dimension: | 3.071 L x 3.071 W (78.00mm x 78.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.358 (34.50mm) |
| Termination: | Threaded |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | Conduction Cooled; High Pulse |
| Features: | DV/DT |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors