104PSB252K4H
5S-104PSB252K4H
104PSB252K4H
CAP FILM 0.1UF 2.5KVDC RAD 4LD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PSB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 725V |
| Voltage Rating - AC: | 2500V (2.5kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 6.9 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.260 L x 0.709 W (32.00mm x 18.00mm) |
| Termination: | 1.299 (33.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |
| Features: | High Frequency |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors