104HC3102K2EM8
5S-104HC3102K2EM8
104HC3102K2EM8
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC CHAS MT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HC3 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.2 mOhm |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Size / Dimension: | 2.205 L x 1.189 W (56.00mm x 30.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.618 (66.50mm) |
| Termination: | Threaded |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | Conduction Cooled; High Pulse |
| Features: | DV/DT |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors