DXJ-5R5V473U
5S-DXJ-5R5V473U
DXJ-5R5V473U
CAP 47MF -20% +80% 5.5V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DXJ |
| Capacitance: | 47mF |
| Tolerance: | -0.2 |
| Voltage - Rated: | 0.8 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5.5V |
| Lifetime @ Temp.: | 200 Ohm |
| Termination: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | PC Pins |
| Package / Case: | Through Hole |
| Lead Spacing: | Axial |
| Size / Dimension: | Can - Vertical |
| Height - Seated (Max): | 0.197 (5.00mm) |
| Operating Temperature: | 0.453 Dia (11.50mm) |
| Other: | 0.532 (13.50mm),-10??????C ~ 85??????C |