DX-5R5H104U
5S-DX-5R5H104U
DX-5R5H104U
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DX |
| Capacitance: | 100mF |
| Tolerance: | -0.2 |
| Voltage - Rated: | 0.8 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5.5V |
| Lifetime @ Temp.: | 75 Ohm |
| Termination: | 1000 Hrs @ 70??????C |
| Mounting Type: | PC Pins |
| Package / Case: | Through Hole |
| Lead Spacing: | Axial |
| Size / Dimension: | Can - Horizontal |
| Height - Seated (Max): | 0.394 (10.00mm) |
| Operating Temperature: | 0.453 Dia (11.50mm) |
| Other: | 0.217 (5.50mm),-25??????C ~ 70??????C |