SQCSVA0R2BAT1A
5S-SQCSVA0R2BAT1A
SQCSVA0R2BAT1A
CAP CER 0.2PF 250V 0603
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | SQ |
| Capacitance: | 0.2pF |
| Tolerance: | ?à0.1pF |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | A |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "High Q, Low Loss" |
| Ratings: | - |
| Applications: | "RF, Microwave, High Frequency" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.063"" L x 0.032"" W (1.60mm x 0.81mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.030"" (0.76mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
-
- SR30-10R-6S(71)
- Hirose
- 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
- In stock
-
- SFO-61T-250A
- JST
- 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated
- In stock
-
- SZH-002T-P0.5
- JST
- Socket Contact Tin 26-28 AWG Crimp
- In stock
-
- SVM-61T-P2.0
- JST
- Pin Contact Tin 14-20 AWG Crimp
- In stock
-
- SYF-41T-P0.5A
- JST
- Socket Contact Tin 16-20 AWG Crimp
- In stock
-
- SXA-01T-P0.6
- JST
- Socket Contact Tin 20-24 AWG Crimp
- In stock
-
- SWPJR-21T-M0.5
- JST
- Socket Contact Tin 18-22 AWG Crimp
- In stock
-
- SHIM-21T-P0.5
- JST
- Pin Contact Tin 18-22 AWG Crimp
- In stock
-
- SPUD-002T-P0.5
- JST
- Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp
- In stock
-
- SSH-003T-P0.2-H
- JST
- Socket Contact Tin 28-32 AWG Crimp
- In stock
-
- SYF-01T-P0.5A
- JST
- Socket Contact Tin 20-26 AWG Crimp
- In stock
-
- SWPR-001T-P025
- JST
- Socket Contact Tin 22-26 AWG Crimp
- In stock
-
- SWPT-001T-P025
- JST
- Pin Contact Tin 22-26 AWG Crimp
- In stock
-
- SVF-01T-1.5A
- JST
- In stock
-
- SVH-41T-P1.1
- JST
- Socket Contact Tin 16-20 AWG Crimp
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













