HQCEMM200GAH6A
5S-HQCEMM200GAH6A
HQCEMM200GAH6A
CAP CER 20PF 7.2KV P90 3838
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tray - Waffle |
| Series: | Hi-Q? |
| Capacitance: | 20pF |
| Tolerance: | ?à2% |
| Voltage - Rated: | 7200V (7.2kV) |
| Temperature Coefficient: | P90 |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage" |
| Ratings: | - |
| Applications: | "RF, Microwave, High Frequency" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 3838 (9797 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.380"" L x 0.380"" W (9.65mm x 9.65mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.170"" (4.32mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
-
- HR10A-7P-4PC(73)
- Hirose
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- HD16-9-1939S
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- HD10-9-96P
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- HD10-5-16P
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- HR10A-7R-6PC(73)
- Hirose
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- HR30-8P-12PC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Strain Relief
- In stock
-
- HR30-7P-10SC(71)
- Hirose
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Strain Relief
- In stock
-
- HR30-7J-12PC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Jack Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Strain Relief
- In stock
-
- HR30-7R-12PC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- HR30-8R-12SC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- HD36-24-47PE
- TE Connectivity AMP Connectors
- 47 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- HR22-12TPD-20SC(73)
- Hirose
- 20 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
- In stock
-
- HD36-24-35PN
- TE Connectivity AMP Connectors
- 35 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- HD36-24-21PN
- TE Connectivity AMP Connectors
- 21 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- HR10A-10P-12SC(73)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













