GM103K
5S-GM103K
GM103K
CAP CER 10000PF 500V Y5P RADIAL
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | GM |
| Capacitance: | 10000pF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -30??C ~ 85??C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | "Radial, Disc" |
| Size / Dimension: | "0.642"" Dia (16.30mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.760"" (19.30mm)" |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | "0.374"" (9.50mm)" |
| Lead Style: | Straight |
Related special
-
- GTC030-22-14S-LC-025
- Amphenol
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC030-22-21PW-025-LC
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC030-22-21P-025-LC
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC030-18-10P-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC06GR20-29P-LC
- Amphenol
- 17 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- GTCL030-20-27SZ-LC
- Amphenol
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTCL030-20-27SY-LC
- Amphenol
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTCL030-20-27SX-LC
- Amphenol
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTCL030-20-27SW-LC
- Amphenol
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC06GR20-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- GTC030-24-79S-LC
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC030-28-21SW-LC
- Amphenol
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC030-28-21S-LC
- Amphenol
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- GTC06-18-10P-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- GTCL030-18-1SX-LC
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













