FS055C103KAZ2A
5S-FS055C103KAZ2A
FS055C103KAZ2A
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | FLEXITERM? Flexisafe |
| Capacitance: | 10000pF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.079"" L x 0.049"" W (2.01mm x 1.25mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.037"" (0.94mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
-
- FI-RE41S-VF-R1300
- JAE Electronics
- CONN RCPT 41POS 0.02 GOLD SMD
- In stock
-
- FI-RE41S-HF-R1500
- JAE Electronics
- CONN RCPT 41P 0.02 GOLD SMD R/A
- In stock
-
- FRCIR020R-14S-6P-F80-T118-VO
- ITT Cannon LLC
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- FRCIR020R-14S-6P-F80-T89-VO
- ITT Cannon LLC
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- FRCIR030-18-19P-F80-VO
- ITT Cannon LLC
- 10 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- FRCIR030-18-19S-F80-VO
- ITT Cannon LLC
- 10 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- FRCIR030-18-20P-F80-VO
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- FC-335-SY4
- Silicon Labs
- IC ISOMODEM LINE-SIDE DAA 16SOIC
- In stock
-
- FT2232H-56Q MINI MDL
- FTDI
- Future Technology Devices International Ltd
- In stock
-
- FDC2212QDNTRQ1
- Texas Instruments
- IC FDC CAPTIVE SENSING 12WSON
- In stock
-
- FDC2112QDNTTQ1
- Texas Instruments
- IC FDC CAPTIVE SENSING 12WSON
- In stock
-
- FDC2114QRGHRQ1
- Texas Instruments
- IC FDC CAPTIVE SENSING 16WQFN
- In stock
-
- FDC2114QRGHTQ1
- Texas Instruments
- 28-BIT CAPACITANCE-TO-DIGITAL CO
- In stock
-
- FDC2114QRGHTQ1
- Texas Instruments
- 28-BIT CAPACITANCE-TO-DIGITAL CO
- In stock
-
- FDC2212QDNTTQ1
- Texas Instruments
- 12-BIT CAPACITANCE-TO-DIGITAL CO
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













