C1812X103KGRACTU
5S-C1812X103KGRACTU
C1812X103KGRACTU
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | HV FT-CAP |
| Capacitance: | 10000pF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "Soft Termination, High Voltage" |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.106"" (2.70mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
-
- CHS-01A1
- Nidec Copal Electronics
- Dip Switch SPST 1 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 6VDC
- In stock
-
- CDCUA877NMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CDCU877ANMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CTVP00RW-13-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3100E16S-8SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3100F16S-8SF80F0
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3102E24A28PBF80F0-05
- ITT Cannon LLC
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3102E32A47SBF0
- ITT Cannon LLC
- 47 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SA176F80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R16S-8PXK10F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3102E32A10SBF80-05F0
- ITT Cannon LLC
- 54 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106F14S-9SZF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SYF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













