C1210X475K5RACTU
5S-C1210X475K5RACTU
C1210X475K5RACTU
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FT-CAP
Capacitance:4.7|ìF
Tolerance:?à10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55??C ~ 125??C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.110"" (2.80mm)"