C1210X106K3RACTU
5S-C1210X106K3RACTU
C1210X106K3RACTU
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:FT-CAP
Capacitance:10|ìF
Tolerance:?à10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55??C ~ 125??C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.110"" (2.80mm)"