C1210C105K1RACTU
5S-C1210C105K1RACTU
C1210C105K1RACTU
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:C
Capacitance:1|ìF
Tolerance:?à10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55??C ~ 125??C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:"Surface Mount, MLCC"
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.075"" (1.90mm)"