C1206C103MDRACTU
5S-C1206C103MDRACTU
C1206C103MDRACTU
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1206
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:C
Capacitance:10000pF
Tolerance:?à20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55??C ~ 125??C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:"Surface Mount, MLCC"
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.069"" (1.75mm)"