C1005X7R1H104K050BB
5S-C1005X7R1H104K050BB
C1005X7R1H104K050BB
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | C |
| Capacitance: | 0.1|ìF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.022"" (0.55mm)" |