C0402C101G5GACTU
5S-C0402C101G5GACTU
C0402C101G5GACTU
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:C
Capacitance:100pF
Tolerance:?à2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:"C0G, NP0"
Operating Temperature:-55??C ~ 125??C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:"Surface Mount, MLCC"
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.022"" (0.55mm)"