800B6R8BT500XT
5S-800B6R8BT500XT
800B6R8BT500XT
CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1111
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ATC 800B |
| Capacitance: | 6.8pF |
| Tolerance: | ?à0.1pF |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | "C0G, NP0" |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "High Q, Low Loss, Ultra Low ESR" |
| Ratings: | - |
| Applications: | "RF, Microwave, High Frequency" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.110"" L x 0.110"" W (2.79mm x 2.79mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.070"" (1.78mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
-
- 8P-SZN
- JST
- SZN connector
- In stock
-
- 82635DSAWGPRQ
- Intel
- REALSENSE DEPTH MODULE D430
- In stock
-
- 80-068224-11P
- Amphenol Industrial
- Position Circular Connector
- In stock
-
- 80-068214-06P
- Amphenol
- Position Circular Connector
- In stock
-
- 89HP0608RZBABI-ND
- 89HP0608RZBABI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABI-ND
- 89HP0608XZBABI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABGI-ND
- 89HP0608XZBABGI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBAB-ND
- 89HP0608XZBAB
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABG-ND
- 89HP0608XZBABG
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABI8-ND
- 89HP0608XZBABI8
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABGI8-ND
- 89HP0608XZBABGI8
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608RZBABG8-ND
- 89HP0608RZBABG8
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608SZBABI-ND
- 89HP0608SZBABI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0604XZBABGI-ND
- 89HP0604XZBABGI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608SZBAB-ND
- 89HP0608SZBAB
- IDT
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













