700A102JT50XT
5S-700A102JT50XT
700A102JT50XT
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0505
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ATC 700A |
| Capacitance: | 1000pF |
| Tolerance: | ?à5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | "C0G, NP0" |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | "Bypass, Decoupling" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.055"" L x 0.055"" W (1.40mm x 1.40mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.057"" (1.45mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
-
- 796094-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 788157-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 794911-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 796188-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- In stock
-
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- 796190-1
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 796274-2
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- 796276-1
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- In stock
-
- 796272-1
- TE Connectivity
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 788158-2
- TE Connectivity
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 794912-1
- TE Connectivity
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 788189-1
- TE Connectivity
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 788154-2
- TE Connectivity
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 796286-1
- TE Connectivity
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













