631R18W103KF4E
5S-631R18W103KF4E
631R18W103KF4E
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PolyTerm? |
| Capacitance: | 10000pF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 630V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "Soft Termination, High Voltage" |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.125"" L x 0.062"" W (3.17mm x 1.57mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.070"" (1.78mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)