Home All Products Capacitors Ceramic CapacitorsAmerican Technical Ceramics 600S6R8CT250XT
600S6R8CT250XT
5S-600S6R8CT250XT
600S6R8CT250XT
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ATC 600S
Capacitance:6.8pF
Tolerance:?à0.25pF
Voltage - Rated:250V
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.063"" L x 0.032"" W (1.60mm x 0.81mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.035"" (0.89mm)"
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)