Home All Products Capacitors Ceramic CapacitorsAmerican Technical Ceramics 600L180FT200T
600L180FT200T
5S-600L180FT200T
600L180FT200T
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0402
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ATC 600L
Capacitance:18pF
Tolerance:?à1%
Voltage - Rated:200V
Mounting Type:"Surface Mount, MLCC"
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:"0.040"" L x 0.020"" W (1.02mm x 0.51mm)"
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):"0.024"" (0.60mm)"
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)