501S43W223KF4E
5S-501S43W223KF4E
501S43W223KF4E
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PolyTerm? |
| Capacitance: | 0.022|ìF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "Soft Termination, High Voltage" |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.175"" L x 0.125"" W (4.45mm x 3.17mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.085"" (2.16mm)" |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut