501S42E360KV4E
5S-501S42E360KV4E
501S42E360KV4E
CAP CER 36PF 500V NP0 1111
| Series: | E |
| Capacitance: | 36pF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.110"" L x 0.110"" W (2.79mm x 2.79mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.102"" (2.59mm)" |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut