500X07W222MV4T
5S-500X07W222MV4T
500X07W222MV4T
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | X2Y? |
| Capacitance: | 2200pF |
| Tolerance: | ?à20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | Low ESL (X2Y) |
| Ratings: | - |
| Applications: | "Bypass, Decoupling" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.045"" L x 0.025"" W (1.14mm x 0.64mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.020"" (0.51mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut