251R15S0R6CV4E
5S-251R15S0R6CV4E
251R15S0R6CV4E
CAP CER 0.6PF 250V NP0 0805
| Series: | S |
| Capacitance: | 0.6pF |
| Tolerance: | ?à0.25pF |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.080"" L x 0.050"" W (2.03mm x 1.27mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.046"" (1.17mm)" |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)