251R14S240GV4T
5S-251R14S240GV4T
251R14S240GV4T
CAP CER 24PF 250V NP0 0603
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | S |
| Capacitance: | 24pF |
| Tolerance: | ?à2% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | "C0G, NP0" |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "High Q, Low Loss" |
| Ratings: | - |
| Applications: | "RF, Microwave, High Frequency" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.062"" L x 0.032"" W (1.57mm x 0.81mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.035"" (0.89mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)