250X15W104MV4E
5S-250X15W104MV4E
250X15W104MV4E
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | X2Y? |
| Capacitance: | 0.1|ìF |
| Tolerance: | ?à20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | Low ESL (X2Y) |
| Ratings: | - |
| Applications: | "Bypass, Decoupling" |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.080"" L x 0.050"" W (2.03mm x 1.27mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.040"" (1.02mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)