202S41W102KF4E
5S-202S41W102KF4E
202S41W102KF4E
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PolyTerm? |
| Capacitance: | 1000pF |
| Tolerance: | ?à10% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 125??C |
| Features: | "Soft Termination, High Voltage" |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | "Surface Mount, MLCC" |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.125"" L x 0.095"" W (3.18mm x 2.41mm)" |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | "0.065"" (1.65mm)" |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)